Lapse joonistuse järgi valmistatud mänguasi

Laste fantaasia on lõputu ning iga laps joonistab varajases nooruses paberile hulga tegelasi, kes on tema jaoks sama reaalsed nagu kass ja koer. Ja samamoodi nagu lastele meeldib võtta kaissu mängukassi ja -koera, oleks mõnus uinuda igal õhtul päris enda loodud tegelase kaisus - see on justkui fantaasiasõbra ellu ärkamine :).

Lapse joonistuse järgi valmistatud mänguasi on armsaks kingituseks ka vanemale - näiteks emadepäevaks ja isadepäevaks.

MiaPuPe töötoast on tulnud välja juba päris mitu joonistuse või kaduma läinud mängulooma pildi järgi valminud pehmet mänguasja ning hea meelega teeme selliseid veel. Huvi korral kirjuta meile palun e-mailile miapupe@miapupe.com

Siin valik tehtud töödest:

Eesti Maanteemuuseumi lastemuuseumi maskott-mänguloom

Maanteemuuseumi Ajalooma kavand2017. aastal korraldas Maanteemuuseumloomekonkursi „Eesti Maanteemuuseum otsib Ajalooma“. Konkursi käigus oodati lastelt ajateemalisi joonistusi jm tehnikas töid, mille põhjal saaks lastemuuseumile kujundada meeleoluka temaatilise maskoti. Võidutööks osutus fotol olev lasteaialaps Kuldari töö.

Meie ülesandeks oli teha võimalikult lapsesõbralik ja vastupidav mänguloom, keda saaks kasutada lastemuuseumis maskotina ja muuseumitundides tundi ilmestava tegelasena. Püüdsime teha lapse joonistusega nii sarnase mängulooma kui vähegi võimalik ning kuna keskseks teemaks oli aeg, siis sai väga oluliseks detailiks ka kell. Tegime kella helkurriidest ja liikuvate seieritega - nii saab ühekorraga nii aega tundma õppida, kui ka meenutada helkuri olulisust liikluses :). 

Ajaloom

Siin veel mõned vaated, milline see fantaasiaküllane Ajaloom lõpuks välja nägi. Tema kõrgus on ca 40 cm. Loodame, et väike kunstnik Kuldar jäi tulemusega rahule :). Kuldari tänamiseks tellis Maanteemuuseum meie käest ka ühe kaks korda väiksema Ajalooma, mis jääb loodetavasti tema edaspidist loomingut inspireerima :).

Maanteemuuseumi Ajaloom, mänguasi

Grand

Grand on ühe väikese tüdruku armas ja truu sõber. Laps joonistas oma koerast pildi ja meie tegime nii sarnase vaste kui suutsime. Armas Grand :)

Mängukoer Grand

Breddy

BreddyLastele riideid valmistav Breden Kids korraldas 2015. aasta lõpus konkursi, et saada teada, milline on laste nägemus nende brändist.

Konkursile laekunud tööde seast valiti võitjaks Heleriini Breden, kes sai endale mõnusalt nimeks Breddy. Meile oli suur au, et Breden Kids usaldas Breddy pildi järgi nuku valmistamise just meie kätesse.

Kõrval oleval fotol on Breddy kunstnik Heleriin oma pildi ja meie tehtud nukuga. Pilti vaadates võiks arvata, et tegu on lihtsa lapse joonistusega, kuid tegelikult oli Heleriini joonistusel hulganisti detaile, mida pidi autentse tulemuse saavutamiseks kõiki arvesse võtma. Nii et igati huvitav töö :).

Breddy, Breden

Muki

MukiÜks laps kaotas oma armsa kaisukoera Muki, kes oli 12 aastat tema parimaks sõbraks olnud. Ema soovis lapse kaotust veidi leevendada ja nii paluti meil teha kollaažil üleval vasakul olevale originaal-Mukile võimalikult sarnane peaaegu-Muki.

Tulemus sai selline nagu all fotodel näha ja ei jää üle muud, kui rahule jääda :).

Kui teha üks samasugune veel, siis teeks mõned detailid veidi teistmoodi, kuid üldjoontes jätaks kõik samaks. Seega, kui keegi soovib üht armsat beagle'i kutsut, siis sarnase saaks hõlpsasti teha.

Käsitöö koer, beagle Muki

Nähka

NähkaTallinna Mõmmiku lasteaia Mesimummude rühma lastele tegime 2015. jõuludeks igaühele Nähka nuku.

Nähka on üks tore tegelane, kelle abiga õpivad lapsed loodust tundma. Nähka on toimekas ja tark, ta tahab loodusest kõike teda saada. Tal on kiili moodi tiivad, osavad käed, jalad maa peal kõndimiseks ning kalasaba-tüür ujumiseks. 

Nähka nukk

 Softrendi kaisuloom

Softrendi kaisuloom2014. aasta alguses kuulutas pehmet mööblit tootev Softrend välja unistuste kaisulooma projekti.

Lapsed joonistasid, milliseid kasuloomi nemad tahaksid ja joonistuste põhjal valmistasime meie kolm erinevat kaisulooma, mis on nüüd Softrendis kõikidele saadaval.

Saage tuttavaks, siin nad on: Sophia, Värvineiu ja Värvitäpp. Ülemisel kollaažil laste nägemus ja alumisel MiaPuPe teostus.

Softrendi kaisuloom, MiaPuPe

Lehmatüdruk Mimu ja kaheksajalg Stretch

Trouble with Treasure2012. aastal kirjutas Robin Gurney oma lastele raamatu "The Trouble with Treasure", mille peategelasteks olid kaheksajalg Stretch ja lehmatüdruk Mimu. Raamatu illustreeris Olivia Lipartia ja MiaPuPe'l oli au valmistada raamatu peategelastest nö 3D versioonid :).

Raamatust tehti küll vaid pdf-versioon ja trükki see kahjuks ei jõudnudki, kuid tegu oli sellele vaatamata väga armsa loo ja meie jaoks huvitava projektiga.

Mimu ja Stretch