MiaPuPe huvitavamad eriprojektid ja tellimustööd

MiaPuPe teeb lisaks omatoodangule ka tellimustöid. Kui soovid erilist kingitust oma lapsele, tema joonistuse järgi tehtud kaisulooma, maskotti ettevõttele või mida iganes Sa ette suudad kujutada, siis võta meiega julgesti ühendust! :)

All on lühike ülevaade meie aastate jooksul tehtud huvitavamatest eriprojektidest ja tellimustöödest. Ülevaade on enam-vähem kronoloogilises järjestuses nii, et värskemad on eespool ja varasemad tagapool. Vaata ka esilehele, seal on allosas galerii meie eritellimustöödest.

Sõbralik luukere

Luukere kaisukas

Tegevuspall ja põrandamäng

Tegevuspall ja põrandamäng dementsussündroomiga inimeste tegevusteraapia läbiviimiseks.

Pall, põrandamäng. Arendav mänguasi

Seriaalitegelane

Teismelised vaatavad erinevaid seriaale, mille kangelased saavad nii omaks, et on vaja üht sellist ka endale kaissu. Siin üks näide.

Seriaali karakter. Pehme mänguasi

Seljakott lasteaias käimiseks

Seljakott tüdrukule, lasteaeda

EOK Tokyo olümpiamängude maskott

Tokyo olümpia eel kutsusid Postimees Juunior, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ning Eesti Olümpiakomitee üles kõiki lapsi joonistama Eesti oma olümpiamängude maskotti. Joonistusvõistlusele laekus kokku üle 900 töö, millest žürii valis finaali üheksa. Rahvahääletuse tulemusena osutus võitjaks Franka Gelencseri joonistus «Eesti ilves».

Ja meie tegime sellest mänguasja, kes kõikide olümpial võistlevate sportlastega mängudele kaasa sõitis.

EOK Tokyo olümpiamängude maskott

All fotol on Eesti epeenaiskond ning maskoti "Eesti ilves" autor Franka Gelencser Tallinna lennujaamas enne Tokyo olümpiale sõitu.

Eesti epeenaiskond, Tokyo olümpia, maskott Eesti ilvesFoto: Eero Vabamägi / Postimees

Kaisukomplekt muhedale vanaisale

Kingitus vanaisale - kaisukomplekt

Krõll

Krõll

Väärtuskasvatuse "abimehed" Võsukese lasteaiale

Võsukese lasteaia õpetaja tellis meie käest väikesed abimehed lastele väärtuste õpetamiseks. Õpe põhineb vanasõnadel ja kokku oli seitse erinevat väärtust ning igaühele neist vastas ka konkreetne värv.

  • Head kombed - kollane
  • Hoolivus - punane
  • Julgus - oranž
  • Sallivus - valge
  • Tarkus - sinine
  • Töökus - tumeroheline
  • Vastutus - heleroheline

Ning siin meie poolt loodud tegelased:

Väärtused, lasteaed

Lasteaed, õppevahend

Väärtuskasvatus

Kui needsamad lapsed lasteaia lõpetasid, sai igaüks endale mälestuseks väikese väärtuse tegelase, mida näiteks koti küljes kanda.

Väärtuskasvatus, õppevahend

Karakternukk

Vahel tahavad endale päris oma nukku ka täiskasvanud ja huvitaval kombel just sellist, kes meenutaks neile midagi iseendast - ehk vaid mõnd pisikest teiste jaoks nähtamatut detaili, aga kui nukus on see olemas, siis ei ole sa oma kiiksudega enam päris üksi :)

Karakternukk

Voodiotsa kotid

Rebane, lammas ja krokodill - voodiotsa kotid näiteks tuduriiete hoidmiseks.

Voodiotsa kotid

Ükssarvik Kaisu-Henry: Margus Karu raamatu tegelaskuju põhjal loodud kaisuloom

Kaisu-Henry, Margus Karu Sihtasutus

Kaisu-Henry on Margus Karu lasteraamatu "Hobune Henry unenägu" tegelaskuju põhjal valminud mänguasi ja kaisuloom ning ühtlasi MiaPuPe üks kõige erilisem projekt. „Hobune Henry unenägu“ on soe ja fantaasiaküllane lugu, mis julgustab nii suurt kui ka väikest lugejat avastama seigeldes oma tõeline olemus ja päris sõbrad.

Kaisu-Henry on ükssarvik, kes on armastuse, sõpruse, puhtuse, süütuse ja igatsuse sümbol. Ta on natuke päris ja natuke fantaasia, mõnele kindlasti üleni päris ja teisele üleni fantaasia. Aga see ongi igaühe enda valik :).

Lasteaiakott Henri'le

Lasteaiakott

Armas Roosi

Üks armas laps sai endale sõbraks armsa Roosi, kellele tegime lisaks tavapärasele riietusele juurde ka tuduriided ning teki ja padja.

Tüdruknukk teki ja padjaga

Tegelustekk Robertile

Mitme aplikatsiooniga tegelustekk, millele on "salvestatud" ka mõnepäevase lapse käe- ja jalajälg.

Tegelustekk

Aplikatsiooniga tegelustekk, lapse käe- ja jalajälg

Tegelustekk, aplikatsioonid

Maja ja auto aplikatsioon, tegelustekk

Kaardid Sipsiku rühma kasvatajatele

Rõõmsad kaardid Sipsiku rühma lastelt oma kasvatajatele.

Kaart Sipsikuga

Kaardid Sipsik

Suur Nähka nukk

Suur Nähka nukk Pirita-Kose lasteaiale, kelle maskotiks on ka Nähka.

Nähka nukk

Prantsuse Lütseumi maskott Kusti

Tallinna Prantsuse Lütseumil on vahva maskott - hundikoer Kusti, kelle saamislugu saab lugeda kooli kodulehelt.

Meie tegime koolile nende palvel ühe väikese Kusti, kes kingiti ühele kooli jaoks väga olulisele inimesele :).

Prantsuse Lütseumi maskott Kusti

Eesti Maanteemuuseumi lastemuuseumi maskott-mänguloom

Maanteemuuseumi Ajalooma kavand2017. aastal korraldas Maanteemuuseum loomekonkursi „Eesti Maanteemuuseum otsib Ajalooma“. Konkursi käigus oodati lastelt ajateemalisi joonistusi jm tehnikas töid, mille põhjal saaks lastemuuseumile kujundada meeleoluka temaatilise maskoti. Võidutööks osutus fotol olev lasteaialaps Kuldari töö.

Meie ülesandeks oli teha võimalikult lapsesõbralik ja vastupidav mänguloom, keda saaks kasutada lastemuuseumis maskotina ja muuseumitundides tundi ilmestava tegelasena. Püüdsime teha lapse joonistusega nii sarnase mängulooma kui vähegi võimalik ning kuna keskseks teemaks oli aeg, siis sai väga oluliseks detailiks ka kell. Tegime kella helkurriidest ja liikuvate seieritega - nii saab ühekorraga nii aega tundma õppida, kui ka meenutada helkuri olulisust liikluses :). 

Ajaloom

Siin veel mõned vaated, milline see fantaasiaküllane Ajaloom lõpuks välja nägi. Tema kõrgus on ca 40 cm. Loodame, et väike kunstnik Kuldar jäi tulemusega rahule :). Kuldari tänamiseks tellis Maanteemuuseum meie käest ka ühe kaks korda väiksema Ajalooma, mis jääb loodetavasti tema edaspidist loomingut inspireerima :).

Maanteemuuseumi Ajaloom, mänguasi

Haikala Sharko

Haikala Sharko

Koll ärevushäiretega laste raviks

Tegelane, kes kehastab ärevust. Tellimustöö terapeudile, kes tegeleb nii laste kui täiskasvanute ärevushäirete raviga.

Anxiety doll

Kõrveküla Põhikooli koolirahu maskotid

Kõrveküla Põhikoolis on mitu aastat toimunud koolirahu nädal ning selle raames joonistasid ja valisid lapsed endale maskoti, kes seda koolirahu klassist klassi võiks viia.

Iga kooliaste valis oma lemmiku ja meie tegime joonistustest päris asjad :) - cool'i pitsatüki, armsa ja kelmika sinise fantaasialooma ja üleni stiilse valge kassi. Fotodel on näha laste joonistus ja kõrval selle järgi valminud tegelane.

Koolirahu maskotid

Tapa Gümnaasiumi maskottloom

TapsiTapa Gümnaasiumil on lahe maskott Tapsi, kes ei ole konkreetselt ükski selgelt tuvastatav loom, vaid lihtsalt päris omamoodi lahe tegelane :). Kool soovis tunnustada oma aasta parimat õpilast, parimat õpetajat ning aasta teo tegijaid ning selleks otsustati tellida väikesed versioonid Tapsist.

Seega tegime kolm lahedat Tapsit, igaüks ca 40 cm pikk ja kõhu peale tikkisime iga kategooria nime: Hea Õpetaja, Hea Õpilane ning Hea Tegu ning aasta numbri. Maskoti seljale tikkisime kooli moto.

Maskott on valmistatud mõnusast pehmest puuvillasest sametist, nii et teda on mõnus soovi korral ka kaissu võtta :).

All paar fotot meie tehtud väikestest Tapsidest.

Tapa Gümnaasiumi maskott, MiaPuPe

Tallinna Lastehaigla Urmel Kraps

Kraps

Tallinna Lastehaigla seinu katavad juba mitu aastat Urmelite pildid. Urmelid on väikesed, umbes pöidlapikkused olendid, kes sünnivad ainult siis, kui keegi teeb südamesttuleva heateo.

Toetusfond kogub alates 2016 novembrist kampaaniaga "Ka õhk võib tappa" annetusi vähihaigetele lastele isolatsioonipalatite ehitamiseks. Eestis saab vähidiagnoosi 35 last aastas. Keemiaravile järgneval 14 päeval on organism nii habras, et iga õhus lendlev bakter on lapsele eluohtlik. Et see aeg üle elada, on vaja infektsioonikindlat autonoomse ventilatsiooniga palatit.

Kampaania jaoks paluti MiaPuPe'l esimest korda Urmel Krapsile kuju anda. Tegime mööbliriidest ca 40 cm pika Krapsi, keda kasutati reklaamis ja kes on nüüdseks endale loodetavasti laste juures kodu leidnud ja neid omal vallatul kombel aitab ja toetab :).

Aita ka Sina lastehaiglal lapsi aidata. Vaata valminud klippi ja helista antud numbritel.

Koera aplikatsiooniga köögirätik ja kott

 Koera aplikatsiooniga köögirätik ja kott

Like a Local Guide'i maskottloom

Like a Local Guide'i maskottloom

Sügisel tegime Like a Local Guide'i maskottloomaks olevast koerakesest nö 3D versiooni. Üleval fotol on näha nii maskottlooma digitaalne kujutis kui ka meie loodud päriselt käegakatsutav loomake :).

Tegu oli paljuski nö taaskasutusprojektiga, kuna valisime materjaliks vanad teksapüksid, mis on mõnusalt pehmed, kuid samas mitte liiga venivad ning just sellisest materjalist saab tavaliselt kõige parema tulemuse :). Koera nägu on joonistatud õmblusmasinal kasutades vabakäe tikkimistehnikat ning seljas oleva pluusi saab vajadusel ära võtta ja asendada millegi muuga. Kokkuvõttes tuli nunnu pisike loomake, mis on kindlasti armas lisand kontorisse või kus iganes teda kasutada soovitakse.

Like  a Local Guide on huvitav ja mõnusalt inimesekeskne rakendus, mille eesmärk on pakkuda inimestele autentseid reisielamusi. Selle saavutamiseks on loodud igas asukohas kogukond inimestest, kes jagavad turistidele häid soovitusi, mida igas linnas huvitavat näha ja kogeda saab - millised on põnevaimad vaatamisväärsused, restoranid, kohvikud, kauplused, jne, jne.

Suur ja pehme kaisukaru Lidl'i reklaami

Suur kaisukaru, LidlProduktsioonifirmal Münchhausen oli vaja leida Lidl'i reklaamklipi tegemiseks kiiresti heasüdamlik, suur ja valge karu, aga poest sellist saada ei olnud. Suure all mõeldi sellist inimese pikkust tegelast (ca 1.60 pikk). 

Mõte nii suur mõmmik valmis teha oli korraks küll hirmutav, aga samas piisavalt intrigeeriv, et peadpidi külma vette hüpata :). Tulemuseks oligi selline ca 1.60 pikk ja umbes 8,5 kg kaaluv karu. Lisaks suurtele mõõtudele sai mõmmile ka suur ja soe süda sisse. Seda oli kohe ka tema silmadest näha - vaatas teine nii armsalt ja mõistvalt otsa. 

Nagu öeldud, kasutati meie suurt ja heasüdamlikku mõmmikut Lidl'i reklaami filmimiseks. Nii et oleme ka reklaami- ja filmitööstuses nüüd (suurt ja pehmet) käppa pidi sees!

All fotodel on näha meie mõmmik ka tööhoos - prožektorid ja filmimehed ümberringi. Reklaamiklippi saab vaadata Youtube'ist.

Suur valge karu

Peaaegu Muki

MukiÜks laps kaotas oma armsa kaisukoera Muki, kes oli 12 aastat tema parimaks sõbraks olnud. Ema soovis lapse kaotust veidi leevendada ja nii paluti meil teha kõrvaloleval pildil olevale originaal-Mukile võimalikult sarnane peaaegu-Muki.

Sellised väljakutsed oleksid eriline lust, kui saaks minna poodi ja osta just selline materjal, mis kõige sobivam ja mõnusam (nagu valiks toiduaineid Masterchef'i köögist :)). Paraku aga peab leppima sellega, mida meie kauplused vajaduse tekkimise hetkel pakuvad. Valik ei ole kahjuks mitte ligilähedanegi rahuldavale.

Tulemus sai selline nagu all näha ja ei jää üle muud, kui rahule jääda :). Kui teha üks samasugune veel, siis teeks mõned detailid veidi teistmoodi, kuid üldjoontes jätaks kõik samaks. Seega, kui keegi soovib üht armsat beagle'i kutsut, siis sarnase saaks hõlpsasti teha.

Käsitöö koer, beagle

Breddy

MiaPuPe_Breddy_BredenLastele riideid valmistav Breden Kids korraldas 2015. aasta lõpus konkursi "Kes või mis on Breden", et saada teada, milline on laste nägemus nende brändist.

Konkursile laekunud tööde seast valiti võitjaks Heleriini Breden, kes sai endale mõnusalt nimeks Breddy.

Meile oli suur au, et Breden Kids usaldas Breddy pildi järgi nuku valmistamise just meie kätesse. Tänulik kummardus :)! 

Kõrval oleval fotol on Breddy kunstnik Heleriin oma pildi ja meie tehtud nukuga. Pilti vaadates võiks arvata, et tegu on lihtsa lapse joonistusega, kuid tegelikult oli Heleriini joonistusel hulganisti detaile, mida pidi autentse tulemuse saavutamiseks kõiki arvesse võtma. Nii et igati huvitav töö :).

Autor jäi tulemusega kuuldavasti rahule :).

Breddyt saab osta Breden Kids'i e-poest.

Nähka

NähkaTallinna Mõmmiku lastesõime Mesimummide rühma lapsed said endale jõuluks igaüks nimelise Nähka nuku. Nähkale sai tehtud ka tasku üllatuse jaoks (ikkagi jõulud ju :)).

Nähka on üks tore tegelane, kelle abiga õpivad lapsed loodust tundma. Nähka on toimekas ja tark, ta tahab loodusest kõike teda saada. Tal on kiili moodi tiivad, osavad käed, jalad maa peal kõndimiseks ning kalasaba-tüür ujumiseks. 

Veidi pikemalt saab meie Nähka projektist lugeda siit.

Nähka nukk

Mänguasjad Pillapalla mängutuppa

MiaPuPe nukudKevadel võttis meiega ühendust Helina, kes oli rajamas Valka Pillapalla mängutuba ja soovis sinna just meie stiilis nukke ja ka köögi ning poe mänguasju. Neid viimaseid me polnud seni teinud ja seda enam oli tegu huvitava ettepanekuga :).

Lõpptulemusena rändas Valka kaks nukku ja posu poe mänguasju: kotiga kartulid, kalad, tomatid, donatsid, küpsised, tort, rahakott, poekott, põll, pajalapid ja üht-teist veel. Valik kenasti näha alloleval pildil.

Helina on rajamas mängutuba ka Helsingisse ja ka sealsed lapsed said mängimiseks meie poolt valmistatud poe mänguasjad ja ühe armsa beebinuku koos beebitarvete kotiga.

Poe mänguasjad

MiaPuPe maskott

20. veebruaril sai MiaPuPe 3-aastaseks ja sel puhul tegime endale ise sünnipäeva kingi. Meie armas lapse joonistatud logotegelane sai 3D kujule viidud. Nii et nüüd on meil päris oma maskott, kes valvab heatahtlikult ja truult kõiki meie tegemisi :).

MiaPuPe maskott

Softrendi unistuste kaisuloom

2014. aasta alguses kuulutas pehmet mööblit tootev Softrend välja unistuste kaisulooma projekti. Lapsed joonistasid, milliseid kasuloomi nemad tahaksid ja joonistuste põhjal valmistasime meie kolm erinevat kaisulooma, mis on nüüd Softrendis kõikidele saadaval.

Mänguasjad õmblevad MTÜ THINK Eesti kuulmispuudega õmblejad ja materjalina kasutatakse Softrendi tootmisest ülejäävat mööblikangast. Osa müügitulust läheb Heleni kooli kuulmispuuetega õpilastele. Seega igas mõttes väga tänuväärne projekt!

Saage tuttavaks, siin nad on: Sophia, Värvineiu ja Värvitäpp. Esimesel kollaažil laste nägemus ja teisel MiaPuPe teostus.

Softrendi unistuste kaisuloom

Unistuste kaisuloom, MiaPuPe

Lehmatüdruk Mimu ja kaheksajalg Stretch

Mimu and Stretch2012. aastal kirjutas Robin Gurney oma lastele raamatu "The Trouble with Treasure", mille peategelasteks olid kaheksajalg Stretch ja lehmatüdruk Mimu.

Raamatu illustreeris Olivia Lipartia ja MiaPuPe'l oli au valmistada raamatu peategelastest nö 3D versioonid :). Raamatust tehti küll vaid pdf-versioon ja trükki see kahjuks ei jõudnudki, kuid tegu oli sellele vaatamata väga huvitava projektiga.

Ja siin nad on - Stretch ja Mimu:

Mimu ja Stretch

Ussikuningas 

Viimsi Rannarahva Muuseumi väljapaneku jaoks tehtud uhke krooniga ussikuningas :).

Ussu

Täismehe mõõtu mannekeen

2012. aastasse jäi veel üks paras väljakutse. Nimelt paluti teha performanc'i jaoks suure mehe mõõtu nukk. Kulus hullus koguses kangast ja täitematerjali, aga valmis ta sai ja just selline:

Mannekeen