Maskott

Kui Sinu ettevõte, kool, lasteaiarühm või organisatsioon soovib armsat 3D versiooni oma maskotist, siis on MiaPuPe Sinu jaoks see ainus ja õige abiline, kuid palun pane tähele, et MiaPuPe valmistab ainult mänguasja laadseid maskotte, mitte selliseid, kuhu saab sisse pugeda.

Paljudel koolidel, lasteaedadel, organisatsioonidel ja ettevõtetel on oma maskott, vapiloom või mõni muu ühendav tegelane ning enamasti näeme neid maskotte kas kujutistena seintel ja meenetel või siis ühisüritustel inimestena ringi liikumas :). MiaPuPe pakub aga võimalust teha sellest armsaks saanud tegelasest päris mänguasi ja mälestusese, mida saab kinkida, millega saab tööruume lõbusamaks muuta, jne, jne. Siin on piiriks vaid enda fantaasia.

Mõned näited meie tehtud maskottidest:

Eesti Maanteemuuseumi lastemuuseumi maskott-mänguloom

Maanteemuuseumi Ajalooma kavand2017. aastal korraldas Maanteemuuseum loomekonkursi „Eesti Maanteemuuseum otsib Ajalooma“. Konkursi käigus oodati lastelt ajateemalisi joonistusi jm tehnikas töid, mille põhjal saaks lastemuuseumile kujundada meeleoluka temaatilise maskoti. Võidutööks osutus fotol olev lasteaialaps Kuldari töö.

Meie ülesandeks oli teha võimalikult lapsesõbralik ja vastupidav mänguloom, keda saaks kasutada lastemuuseumis maskotina ja muuseumitundides tundi ilmestava tegelasena. Püüdsime teha lapse joonistusega nii sarnase mängulooma kui vähegi võimalik ning kuna keskseks teemaks oli aeg, siis sai väga oluliseks detailiks ka kell. Tegime kella helkurriidest ja liikuvate seieritega - nii saab ühekorraga nii aega tundma õppida, kui ka meenutada helkuri olulisust liikluses :). 

Ajaloom

Siin veel mõned vaated, milline see fantaasiaküllane Ajaloom lõpuks välja nägi. Tema kõrgus on ca 40 cm. Loodame, et väike kunstnik Kuldar jäi tulemusega rahule :). Kuldari tänamiseks tellis Maanteemuuseum meie käest ka ühe kaks korda väiksema Ajalooma, mis jääb loodetavasti tema edaspidist loomingut inspireerima :).

Maanteemuuseumi Ajaloom, mänguasi

Kõrveküla Põhikooli koolirahu maskotid

Kõrveküla Põhikoolis on mitu aastat toimunud koolirahu nädal ning selle raames joonistasid ja valisid lapsed endale maskoti, kes seda koolirahu klassist klassi võiks viia.

Iga kooliaste valis oma lemmiku ja meie tegime joonistustest päris asjad :) - cool'i pitsatüki, armsa ja kelmika sinise fantaasialooma ja üleni stiilse valge kassi. Fotodel on näha laste joonistus ja kõrval selle järgi valminud tegelane.

 Kõrveküla Põhikooli koolirahu maskott

Tallinna Lastehaigla Urmel Kraps

Kraps

Tallinna Lastehaigla seinu katavad juba mitu aastat Urmelite pildid. Urmelid on väikesed, umbes pöidlapikkused olendid, kes sünnivad ainult siis, kui keegi teeb südamesttuleva heateo.

Toetusfond kogub alates 2016 novembrist kampaaniaga "Ka õhk võib tappa" annetusi vähihaigetele lastele isolatsioonipalatite ehitamiseks. Eestis saab vähidiagnoosi 35 last aastas. Keemiaravile järgneval 14 päeval on organism nii habras, et iga õhus lendlev bakter on lapsele eluohtlik. Et see aeg üle elada, on vaja infektsioonikindlat autonoomse ventilatsiooniga palatit.

Kampaania jaoks paluti MiaPuPe'l esimest korda Urmel Krapsile kuju anda. Tegime mööbliriidest ca 40 cm pika Krapsi, keda kasutati reklaamis ja kes on nüüdseks endale loodetavasti laste juures kodu leidnud ja neid omal vallatul kombel aitab ja toetab :).

Aita ka Sina lastehaiglal lapsi aidata. Vaata valminud klippi ja helista antud numbritel.

Tapa Gümnaasiumi maskottloom

Tapa Gümnaasiumi maskott

Tapa Gümnaasiumil on lahe maskott Tapsi, kes ei ole konkreetselt ükski selgelt tuvastatav loom, vaid lihtsalt päris omamoodi lahe tegelane :). Kool tunnustab igal aastal oma aasta parimat õpilast, parimat õpetajat ning aasta teo tegijaid ning MiaPuPe on teinud kahel aastal igaühele neist oma väikese versiooni Tapsist.

Iga Tapsi on ca 40 cm pikk ja tema kõhu peale on tikitud iga kategooria nimi: Hea Õpetaja, Hea Õpilane ning Hea Tegu ning aasta numbri. Maskoti seljale on tikitud kooli moto.

Maskott on valmistatud mõnusast pehmest puuvillasest sametist, nii et teda on mõnus soovi korral ka kaissu võtta :).

All paar fotot meie tehtud väikestest Tapsidest ja siin link Tapa Gümnaasiumi FB lehele, kus on näha Tapsid enne üleandmist :).

TG maskott Tapsi, MiaPuPe

Like a Local Guide'i maskottloom

Lika a local maskott, MiaPuPe

Sügisel 2016 tegime Like a Local Guide'i maskottloomaks olevast koerakesest nö 3D versiooni. Üleval fotol on näha nii maskottlooma digitaalne kujutis kui ka meie loodud päriselt käegakatsutav loomake :).

Tegu oli paljuski nö taaskasutusprojektiga, kuna valisime materjaliks vanad teksapüksid, mis on mõnusalt pehmed, kuid samas mitte liiga venivad ning just sellisest materjalist saab tavaliselt kõige parema tulemuse :). Koera nägu on joonistatud õmblusmasinal kasutades vabakäe tikkimistehnikat ning seljas oleva pluusi saab vajadusel ära võtta ja asendada millegi muuga. Kokkuvõttes tuli nunnu pisike loomake, mis on kindlasti armas lisand kontorisse või kus iganes teda kasutada soovitakse.

Like a Local Guide on huvitav ja mõnusalt inimesekeskne rakendus, mille eesmärk on pakkuda inimestele autentseid reisielamusi. Selle saavutamiseks on loodud igas asukohas kogukond inimestest, kes jagavad turistidele häid soovitusi, mida igas linnas huvitavat näha ja kogeda saab - millised on põnevaimad vaatamisväärsused, restoranid, kohvikud, kauplused, jne, jne.

 

Siia klikates saad lugeda pikemat ülevaadet meie eritellimusel valmistatud mänguasjadest ja muudest toodest.