MiaPuPe blogi / käsitöö mänguasjad

MiaPuPe uus algus Hiiumaal

MiaPuPe töötuba Hiiumaal

Tahaks alustada fraasiga "MiaPuPe on nüüd Hiiumaal!", aga kuna "nüüd" on kestnud juba üle viie kuu, siis peab vist veidi tagasihoidlikuma hõikega välja tulema :). Ehk siis - MiaPuPe on nüüd juba tükk aega Hiiumaal olnud!

Uue elu ja töökoha sisseseadmine ning jõulueelne periood võttis kõik oma aja ja nii ei olegi olnud mahti pikemalt kirjutada. See postitus kujuneb ka tõenäoliselt rohkem remondiblogi sarnaseks, aga seda põhjusega - tegime päris ise endale mõnusalt hubase töötoa ja oleme tulemusega väga rahul ning enda üle uhked ka :). Oleme väga tänulikud looduslikke viimistlusmaterjale müüvale kauplusele Safran, kellele teeme siinkohal julgelt reklaami - kõik, kes tahavad oma kodu ja tööruume kas siis täielikult või ka osaliselt looduslike materjalidega viimistleda, minge Safranisse - saate lisaks väga heale nõule ka väga sõbraliku ja abivalmis teeninduse osaliseks.

Nüüd kõigest järjekorras. Siin on fotod päris algusest ehk siis toast, millest pidi saama meie töötuba:

Seinad olid kaetud värvitava tapeediga, mille eemaldasime (kõlab lihtsalt, aga tegemist oli sellega üksjagu), seejärel armeerisime-pahteldasime ning eeltööde viimane etapp oli seinte lauspahteldus peenpahtliga. Lisaks peitsisime ka lae kergelt valge värviga üle, et saada hele, kuid samas veidi puidune viimistlus. Selle etapi lõpuks oli meil selline ruum:

Nüüd sai asuda seinte viimistluse juurde. Selleks kasutasime Safrani pintsel- ja rullkrohvi, mille pealekandmiseks ei kasutanud me ei pintslit ega rulli, vaid hoopis veneetsia kellut, et saada veidi paksem ja struktuursem tulemus. Kuid seda krohvi saab kasutada ka kui värvi - sel juhul tuleb teha segu veidi vedelam ning kanda seinale kas pintsli või rulliga. Krohvi saab lasta ka toonida, kuid meie tahtsime päris naturaalset tooni ja nii jätsime sel korral toonimisvõimaluse kasutamata. Krohvimisprotsess nägi välja selline:

Safran, pintsel- ja rullkrohv

Esialgu seinale kantuna on naturaalne krohv veidi beežikas, kuid saavutab kuivades oma õige tooni. Kelluga seina kandes saab lasta fantaasial lennata ja kujundada ise just selline pind nagu tulemuseks tahad. Täiesti jõukohane tegevus igaühele :). Väga hea on ka see, et kui mõni koht jätab esimesel korral soovida, siis saab selle ilusti üle teha ja ei ole mingi vajadust selleks kogu seina uuesti krohvida. Samamoodi saab teha hiljem kohtparandusi, mis on samuti väga mugav.

Kui seinad said krohvitud, lihvisime põranda, et eemaldada vana lakikiht ning õlitasime põranda üle toonitud õlivahaga. Nii saime lae ja põranda sarnast tooni ja kui kõik see ka tehtud sai, ladusime veel ahju taha dekoratiivkivi (seal olid enne pruunid keraamilised plaadid). Kogu selle protsessi lõpetuseks nägi meie töötuba välja selline (siin on ka lähivaade krohvi struktuurist):

MiaPuPe töötuba

Seejärel nagu ikka - põrandaliistud jms nipet-näpet, aga väga ajamahukad tööd :). Lae ja seina ühenduskohad said "liistuks" jämeda köie. Kui kõik need tööd ka tehtud said, siis oli aeg lauad ja riiulid õigesse mõõtu lõigata ja neile oma koht leida. Lõplikult jäid viimistlemata kaks kohta - uks ja suure akna laud ning on viimistlemata senimaani. Aga küll jõuab :).

Seega tuleb kõik, millel peal silt "MiaPuPe" juba natuke üle nelja kuu Hiiumaa metsade ja mere toetusel sellisest töötoast:

MiaPuPe töötuba, õmbluslaud

 

MiaPuPe töölaud

 

Töötuba

 

Aitäh Sulle, et oled jätkuvalt meiega! :) Soojad tervitused Hiiumaalt!

....Loe edasi..Read more.... →

Sea aastast inspireeritud tegelased

Tudunotsu, kaisusiga, põrsas

Alanud sea aasta andis põhjuse teha veel ühe uue kaisulooma - üks väike roosa põrsas on ju igati armas kaisukas. Nii on meie valikus nüüd armas roosa tudunotsu ja ka notsu kaisulapp. Mõlema põhikangaks on roosa puuvillane samet.

Nagu kõiki teisi tuduloomi, saab ka neid personaliseerida - tikkida peale lapse nime, sünniaja ja sünniandmed või mõne muu lühikese teksti. Väga armas katsikukingitus kõikidele sel aastal sündivatele lastele.

Nagu fotolt näha, on meil lisaks kaisukatele ka üks mõningase kiiksuga siga :). See tegelane sai loodud lähtudes ühe kliendi erisoovist ja kuna ta sai päris muhe ja omapärane, siis on ta meie e-poes ka kõikidele teistele tellimiseks üleval. Meie enda jaoks on tegu taimetoitlaste jõuluseaga - kui jõulude ajal on traditsiooniks, et jõululaual peab olema siga, siis võib ta ju olla ka sellisel kujul, mitte ainult söömiseks :). Lisaks sobib ta omanäoliseks soolaleiva kingituseks kõikidele, kes sel sea aastal omale uue kodu saavad. Soovi korral kirjutame seale ka lühikese teksti ja nii saab temast armas mälestusese.

Palju õnne kõikidele sea aastal sündinutele! :)

....Loe edasi..Read more.... →

Tule Mardilaadale jõulukinke varuma!

Mardilaat_2018_MiaPuPe

Mardilaat toimub sel aastal 8.-10. novembrini Tallinnas Saku Suurhallis. Tavapärase nelja päeva asemel on sel aastal ilusa käsitöö imetlemiseks ja ostmiseks aega kolm päeva - ära siis maha maga :).

Ootame Sind neljapäeval kell 12-19, reedel 10-21 ja laupäeval 10-18.

Meie valikus on traditsiooniliselt palju erinevaid tuduloomi - tudujänes, kaisukaru, tuduhiir, tudukass, unelammas ja kaisuahv ning ka kaisulapid (mis jõuavad järgmise nädala jooksul ka e-poodi) - viite värvi jänese kaisulapp, hiire kaisulapp ja karu kaisulapp. Kõrinate fännidele on ka valik naturaalsest linasest kangast kõrinaid :).

Natuke suurematest loomadest on endiselt valikus ja Mardilaadal kaasas pikakoivalised jänesed, konn, rebane, Muki, Pontu ja linane kass.

Kes on huvitatud nukkudest, siis neile on valik baleriine (paar tükki on esimesel fotol ka näha). Selline nukk on armas kingitus väikestele tüdrukutele, kes hakkavad nukkudega mängima ja soovivad neid igasugustesse võimalikesse ja võimatutesse poosidesse sättida :). Nad on rõõmsavärvilised ja igati turvalised mängukaaslased.

Meie juures leiab ka valiku jõulukaarte, sünnipäevakaarte ja katsikukaarte.

Nagu ikka, on midagi ka kõikidele neile, kes armastavad mõningase kiiksuga asju :). 

Mardilaat_fantaasiategelased

 

MiaPuPe_helkurOleme muidugi teinud ka portsu erineva disaini ja kujuga helkivaid aksessuaare - on kollilisi, karusid, jäneseid, liblikaid, koeri, kasse, porgandeid, jne. Möödunud Mardilaadal osutusid nee väga populaarsetest. Loodame, et jagub kõikidele soovijatele.

Sel aastal on esimest korda kaasas ka sarnases stiilis valmistatud võtmehoidjad :).

Päris kõike ei jõua üles pildistada, kuid võime lubada, et esimestena kohale tulijatel on lai ja hea valik.

Mardilaata korraldab Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

Oled oodatud! :)

 

 

 

 

 

  

....Loe edasi..Read more.... →

Populaarsed lastenimed 2017 - MiaPuPe nimeliste kaisuloomade statistika

Nimeline katsikukingitus

 

 "Uus" aasta on küll juba septembrisse jõudnud, kuid kuna eelmise aasta statistika on endiselt kirja panemata ja alustamiseks pole paremat aega kui NÜÜD, siis siin see on :).

Kokku tegime 2017. aastal ca 450 personaliseeritud toodet, neist 426 olid kas nime või nime ja sünniandmetega (sünniaeg, pikkus/kaal) ning 24 hoopis mingi muu tekstiga.

Populaarseimad tüdrukute nimed olid Adeele, Amanda, Hanna, Lenna, Mia, Nora ja Sofia. Sarnaselt aasta varasemaga on populaarsemate nimede seas endiselt Hanna ja Nora. Kokku tegime tüdrukutele 226 nimelist kaisukat.

Popimad poiste nimed olid Armin, Hugo, Markus, Oliver, Oskar ja Sebastian. Hugo ja Oskar olid popimate seas ka 2016. aastal, teised on meie statistikas uued tulijad :). Poistele läks kokku 200 nimelist kaisukat.

Kõige rohkem nimelisi kaisuloomi tegime mais sündinud lastele ja popimad sünnikuupäevad olid 17, 21 ja 30.

Vähim sünnikaal, mille tikkisime, oli 2708 grammi ja suurim 4760 grammi. Pikkuse osas jäid lapsed 47 cm ja 55 cm vahele.

Päris mitu last on saanud kaks täpselt ühesugust kaisukat, kuna emmede sõnul ei anna lapsed kaisukaid käest, et neid vahepeal pesta. Nii peab neid olema kaks, et pesu ajaks oleks samaväärne asendus olemas :).

Mõnusat kasvamist! 

....Loe edasi..Read more.... →

MiaPuPe 2018 laadahooaja algus - kevadine Tallinna Käsitöömess

Käsitöömess, MiaPuPe

MiaPuPe 2018 laadahooaeg saab alguse 13.-15. aprillil Tallinnas Lauluväljakul toimuva Käsitöömessiga. Seekordne mess on osa EV100 programmist ning seega loodetavasti igati pidulik ja sünnipäeva vääriline :).

Kõikidele külastajatele on sissepääs tasuta ning kogu info on olemas messi kodulehel.

Meie asume maja teisel korrusel ning ootame Sind kõigil kolmel päeval:
13. apr. 2018 kell 12.00 - 19.00
14. apr. 2018 kell 10.00 - 18.00
15. apr. 2018 kell 10.00 - 17.00

Mõnusat kevadet ja kohtumiseni! :)

....Loe edasi..Read more.... →